Uspehi na finalu Atletskega pokala Slovenije: Nuša Lužnik zlata v suvanju krogle

Minuli vikend so tudi atleti Atletskega kluba Slovenj Gradec blesteli na finalu Atletskega pokala Slovenije in osvojili kar tri medalje.

Na finalu Atletskega pokala Slovenije, ki je ta vikend potekal v Mariboru, so atleti ponovno pokazali vrhunsko formo. Med najbolj izstopajočimi dosežki je bila Nuša Lužnik, ki je prepričljivo osvojila zlato medaljo v suvanju krogle in bronasto medaljo v metu diska. Njen uspeh je le eden izmed mnogih, ki so jih dosegli atleti ta vikend.

Nuša Lužnik je v suvanju krogle z rezultatom 12.87 metra osvojila zlato medaljo. Poleg tega je bila uspešna tudi v metu diska, kjer je z rezultatom 41.52 metra osvojila bronasto medaljo. V isti disciplini se je njena klubska kolegica Leja Bricman uvrstila na peto mesto z rezultatom 40.02 metra.

Med sprinterji je Maja Pogorevc v teku na 400 metrov z rezultatom 54.54 sekunde osvojila srebrno medaljo. Poleg tega se je v teku na 200 metrov uvrstila na osmo mesto z rezultatom 24.54 sekunde.

Anže Verbovšek je v teku na 100 metrov dosegel peto mesto z rezultatom 10.94 sekunde. V skoku v daljino je Hanna Pauline Navodnik dosegla četrto mesto s skokom 596 centimetrov. Aleksej Klemenčič je v teku na 1500 metrov z novim osebnim rekordom 4:04.03 končal na sedmem mestu, v teku na 3000 metrov pa je dosegel peto mesto z rezultatom 9:10.10.