Slovenski odbojkarji na OI do zgodovinske prve zmage

Slovenska moška reprezentanca je olimpijske igre v Parizu začela z zmago. Naši fantje so bili na zgodovinski prvi tekmi olimpijskega turnirja s 3:1 (21, 20, -21, 20) boljši od Kanadčanov.

Slovenski odbojkarji so obračun s Kanadčani začeli odlično in povedli s 5:1, že med naslednjo točko pa si je prst na roki izpahnil odlični Štern, zato je bil Cretu namesto njega v igro primoran poslati Roka Možiča, ki sicer igra na mestu sprejemalca.

Poškodba Šterna sprva ni zmotila ritma igre Slovencev, ki so po točki Kozamernika z napadom povedli z 8:4, zatem še z 10:6. Nato je na servis prišel Loeppky, tekmeci pa so z delnim izidom 4:0 prišli celo do izenačenja na 10:10. Možič je Slovenijo z napadom popeljal na 16:14, a je bil rezultat na 18. točki spet poravnan, nato so Kanadčani celo povedli z 19:18. Cretu je v igro vrnil Šterna, ki je takoj napadel za 19:19. As Čebulja in blok Urnauta sta Slovence popeljala na 22:20, naši fantje pa so nato tekmecem prepustili le še točko ter slavili s 25:21.

Drugi niz so Kanadčani začeli bolje in na začetku celo vodili, a Slovenci so znova razliko naredili proti koncu niza, ki so ga dobili z izidom 25:20. Turi tretji niz so Kanadčani začeli bolj, a tokrat visoko raven igre uspeli obdržati do konca izid znižali na 2:1 (20:25). Četrti niz je potekal na podoben način, kot prvi trije, a tokrat je pripadel Sloveniji za končno zmago 3:1 v nizih.

Slovenija: Štern T. 24, Čebulj 15, Urnaut 13, Pajenk 10, Kozamernik 7, Možič 3, Ropret 1, Vinčić, Štalekar, Kovačič, Štern Ž., Mujanović. Selektor: Gheorghe Cretu.

Kanada: Loeppky 17, Szwarc 14, Maar 12, Van Berkel 10, McCarthy 7, Hoag 1, Herr, Hofer, Demyanenko, Walsh, Wassenaar Ketrzynski, Lui. Selektor. Tuomas Sammelvuo.

Na drugi tekmi skupinskega dela olimpijskih iger v Parizu se bodo slovenski odbojkarji v torek, 30. julija, ob 17. uri, pomerili s Srbijo, ki je na uvodnem srečanju po hudem boju z 2:3 izgubila s Francijo.

Vir: Odbojkarska zveza Slovenije