Skakalci z velikimi pričakovanji na planiški finale sezone

Slovenski skakalci, ki so to zimo navdušili na svetovnem prvenstvu v Trondheimu, se veselijo 46. finala sezone svetovnega pokala pod Poncami. V Planici se bo odločalo tudi o dobitniku malega in velikega kristalnega globusa. V najboljšem položaju za naziv najboljšega letalca sezone je Domen Prevc, ki ima 83 točk naskoka pred Timijem Zajcem.

V četrtkovih kvalifikacijah bo nastopilo devet Slovencev. Poleg Prevca in Zajca še nedavna zmagovalca zadnje superekipne tekme v Lahtiju Anže Lanišek in Lovro Kos, Žak Mogel ter nekdanji dobitnik malega globusa za polete, izkušeni Žiga Jelar, Rok Masle, Rok Oblak in Žiga Jančar.

Prireditelji finala so prepričani, da je že letos v Planici možno izboljšati tudi rekordno znamko. Ta ima že dolgo brado, saj je Avstrijec Stefan Kraft do 253,5 metra poletel leta 2017. “Kdorkoli od naših fantov bo poletel do rekorda, bomo zelo veseli,” je v šali dejal vodja panoge Gorazd Pogorelčnik.

Če morda še kdo okleva, ali bi prišel v Planico navijat za naše fante, naj povem, da imamo nekaj tekmovalcev, ki so še v igri za mali kristalni globus. Prav proti koncu sezone pa nizajo največje uspehe. Podpora nam bo gotovo prišla prav,” je dodal Pogorelčnik.

Selektor slovenskih skakalcev Robert Hrgota je dejal, da njegovi varovanci posebne vzpodbude pred planiškim finalom ne potrebujejo, saj jim Planica vsako leto pomeni veliko. “Mislim, da lahko ta vikend le še uživamo. Moramo pa dokončati nekaj stvari, v igri je še mali kristalni globus ter zmage na vsaki izmed treh tekem,” je napovedal glavni trener reprezentance.

Medtem pa mu Zajc vrača žogico. Na vprašanje, če kaj računa in spremlja, koliko zaostaja v bitki za skupno zmago v poletih, je 24-letnik kot iz topa izstrelil: “83 točk!”

Nato pa v smehu dodal: “Če Domen pravi, da o tem sploh ne razmišlja, laže. No, trenutno ima prednost velikih 83 točk, a tudi sam si želim zame slabšo sezono končati kar se da dobro. Zadovoljen bi bil, če bi na vseh tekmah v Planici stal na odru za zmagovalce.”

Medtem pa si zmagovalec zadnjih dveh tekem pred Planico – v Lahtiju je bil najboljši tako na posamični tekmi, skupaj s Kosom pa sta slavila tudi na superekipni tekmi – Lanišek želi predvsem dobro leteti. “Lani mi je v Planici uspel en dober polet, letos računam na vseh uradnih sedem vrhunskih. Skušal bom uživati, videli bomo, kaj bo.”

Organizatorje veselijo napovedane spremembe vremenske napovedi za konec tedna. “V Planici se urejajo še zadnje stvari. Sprememba vremena nas pomirja, vse postaja vedno bolj ugodno tudi za gledalce. Želimo si, da bi v Planici vse potekalo kot državno prvenstvo naših orlov. Sicer pa je bila priprava letalnice letos zelo zahtevna, vendar smo se je na podlagi lanske izkušnje lotili malo drugače. Tako smo 24 ur pred preizkusom povsem mirni,” je zatrdil predsednik organizacijskega odbora tekmovanja Tomaž Šušteršič.

Vir: STA

0 Komentarji
staro
novo najbolj glasovano
Inline Feedbacks
View all comments
Slovenski skakalci, ki so to zimo navdušili na svetovnem prvenstvu v Trondheimu, se veselijo 46. finala sezone svetovnega pokala pod Poncami. V Planici se bo odločalo tudi o dobitniku malega in velikega kristalnega globusa. V najboljšem položaju za naziv najboljšega letalca sezone je Domen Prevc, ki ima 83 točk naskoka pred Timijem Zajcem.