Nuša Lužnik, Ema Pika Raj in Grešovnik Uma prepričljivo najboljši na tekmi (FOTO)

Včeraj, 1. junija 2024, sta v Kranju potekali kar dve tekmovanji: Memorial Vučko ter Ekipno državno prvenstvu U20, kjer so blesteli koroški atleti.

Včeraj, 1. junija 2024, je v Kranju potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za mladince in mladinke U20, kjer sta v nekoliko okrnjeni sestavi nastopili tudi ob ekipi koroških atletov. Dekleta so osvojila skupno sedmo mesto, fantje pa osmo.

Med dekleti sta bili najuspešnejši Nuša Lužnik in Ema Pika Raj. Nuša je zmagala v suvanju krogle (12.68 m) in v metu diska (44.51 m). Ema Pika Raj je v teku na 3000 metrov s časom 9:50.25 osvojila prvo mesto, pri tem pa za več kot 7 sekund izboljšala svoj osebni rekord in se zelo približala državnemu rekordu, kljub slabšemu počutju.

Fantje so se prav tako odlično odrezali. Matija Plevnik je izboljšal osebna rekorda v teku na 100 metrov (11.47, 11. mesto) in 200 metrov (23.34, 10. mesto). Žan Blažun je na 800 metrov zasedel 7. mesto (2:09.58), Eva Paradiž pa na 800 metrov 13. mesto (2:29.79). Manca Pavlič je v teku na 1500 metrov osvojila 4. mesto (5:34.65).

Podrobnejši rezultati

Fantje:

• Matija Plevnik, 100 m – 11. mesto (11.47)
  • Žan Blažun, 800 m – 7. mesto (2:09.58)
  • Matija Plevnik, 200 m – 10. mesto (23.34) – osebni rekord (OR)

Dekleta:

• Eva Paradiž, 800 m – 13. mesto (2:29.79) – OR
  • Manca Pavlič, 1500 m – 4. mesto (5:34.65)
  • Ema Pika Raj, 3000 m – 1. mesto (9:50.25) – OR
  • Nuša Lužnik, krogla – 1. mesto (12.68)
  • Nuša Lužnik, disk – 1. mesto (44.51)

Na atletskem mitingu za mlajše kategorije, Memorial Vučko, ki je prav tako potekal v Kranju, smo spremljali nastope 663 mladih atletov. Tudi tukaj so koroški atleti blesteli.

Uma Grešovnik je z odličnim tekom na 600 metrov osvojila zlato medaljo z novim osebnim rekordom (1:39.64). Dobnik Filip in Trost Gašper sta izboljšala osebne rekorde v teku na 300 metrov, skakalci Nabernik Sara, Lauko Manca in Aljaž Jezernik pa so prav tako dosegli odlične rezultate.

Valentin Hace je uspešno opravil svoj prvi nastop v metu vortexa. Prav tako so atleti in atletinje dosegli več osebnih rekordov, za kar je bilo veselje še toliko večje.