Na državnem prvenstvu v Slovenj Gradcu Korošci do lepe bire medalj

Včeraj je v Slovenj Gradcu potekalo državno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke.

Slovenj Gradec je bil prizorišče ene prvih prvenstvenih tekem v letošnji atletski sezoni na prostem. Koroški atleti so na tekmovanju pokazali, da so v obdobju brez tekmovanj dobro delali, saj so osvojili številne visoke uvrstitve.

Slovenjgraški atleti in atletinje so na domačem terenu obdržali sedem medalj. Zlati medalji sta osvojili Leja Bricman v metu diska in Zala Sekavčnik v teku na 800m, srebrno Nuša Lužnik v suvanju krogle, bronaste pa Jošt Pušnik (troskok), Janine Lužnik (disk), Gaja Korošec pa kar dve, in sicer v teku na 200 m in 400 m. Dosežen je bil tudi nov državni rekord v štafeti 4 x 100 m pri mlajših mladincih.

Iz Koroškega atletskega kluba so s tremi medaljami razveselile Hanna Navodnik, ki je zmagala v troskoku, Denisa Topler z drugim mestom na 100 m in dekleta v štafeti 4 x 100 m (Potnik, Navodnik I., Navodnik H., Topler), ki so klubu in sebi priborile srebrno medaljo.

VIR: Koroški atletski klub, Atletski klub Slovenj Gradec