Klančar šesta na 50 metrov prosto, olimpijska prvakinja Sjöström

Slovenska plavalka Neža Klančar je v finalu na 50 metrov prosto na olimpijskih igrah v Parizu osvojila šesto mesto s časom 24,35, kar je nov slovenski državni rekord. Zmagala je Švedinja Sarah Sjöström s 23,71.

Srebrno medaljo je dobila Avstralka Meg Harris (23,97), bron pa Kitajka Yufei Zhang s 24,20.

Klančar je v polfinalu v Parizu v soboto plavala 24,40 in že takrat dosegla nov državni rekord, ki pa ga je danes še izboljšala za pet stotink. Njen dosežek je bil dovolj za delitev sedmega mesta in finalno uvrstitev.

Na teh OI je v svoji paradni disciplini 100 m prosto Klančar zasedla 14. mesto, 14. pa je bila tudi s štafeto 4 x 100 metrov prosto.