Fužinarjevi plavalci in plavalke navdušili tudi na drugem dnevu prvenstva

V Kranju ta vikdend poteka letno odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju v kategoriji kadetov, mladincev in mlajših članov. Plavalke in plavalci Ravenskega Fužinarja nizaju uspeh za uspehom.

Tudi drugi dan absolutnega združenega prvenstva v plavanju v Kranju so plavalci in plavalke Fužinarja nadaljevali z odličnimi nastopi.

Naslov absolutne državne prvakinje sta si priplavali Janja Šegel na 200 hrbtno in 100 prosto ter Zara Podržavnik na 800 prosto. Podržavnikova je v disciplini 200 hrbtno osvojila drugo mesto, na 50 delfin pa je absolutni bron osvojila Nija Gerdej.

Med mladinkami je slavila Nija Gerdej na 50 delfin, prav tako pa je zmagala tudi ženska štafeta 4×100 mešano v postavi Nija Gerdej, Lana Kokot, Hana Sekuti in Maja Lajbaher. Nija Gerdej je med mladinkami osvojila še bron na 50 delfin.

Med kadeti sta v disciplini 800 prosto slavila Nik Markač in Zara Podržavnik, ki je bila zmagovalka med kadetinjami tudi na 200 hrbtno. Srebro med kadetinjami je osvojila štafeta 4×100 mešano v postavi Zara Podržavnik, Naja Pori, Eliana Maria Hlastan in Ula Košeljnik. Tretji je bil tudi Alexander Paternoster na 400 mešano in moška kadetska štafeta 4×100 mešano v postavi Nik Markač, Alexander Paternoster, Žan Luka Vušnik in Oskar Jože Priteržnik.

Danes čaka plavalce in plavalke še zadnji dan nastopov pred zasluženim krajšim odmorom pred začetkom naslednje sezone.