FOTO: Fužinarjevi plavalci in plavalke blesteli na prvenstvu Slovenije, Janja Šegel absolutna državna prvakinja, Nija Gerdej z novim mladinskim državnim rekordom

V Ljubljani je minule dni potekalo zimsko odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju. Kjer so plavalke in plavalci Fužinarja vse dni slavili zmage.

V Ljubljani, na bazenu Tivoli, je minule dni potekalo zimsko odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju. Na prvenstvu je nastopilo tudi 17 Fužinarjevih plavalk in plavalcev, ki so nizali uspeh za uspehom vse dni.

Tudi zadnji dan zimskega odprtega združenega prvenstva Slovenije v plavanju so plavalci in plavalke osvajali absolutne zmage kot tudi zmage v kategorijah.

Absolutna državna prvakinja je na 50 hrbtno postala Janja Šegel, druga je v isti disciplini bila Nija Gerdej, ki je v finalu postavila nov mladinski državni rekord, ta sedaj znaša 27,77.

Absolutno drugo mesto so poleg Gerdejeve na 50 hrbtno in 200 mešano osvojili tudi Janja Šegel na 200 prosto in 50 prsno, Hana Sekuti na 100 delfin in Nik Markač na 1500 prosto. Absolutno bronasta je bila še Zara Podržavnik na 200 mešano.

V kategoriji mlajših članov je bila Hana Sekuti prvakinja na 200 prosto, v disciplini 100 delfin pa je bila druga.

Med mladinkami je državna prvakinja postala Nija Gerdej na 50 hrbtno in 200 mešano. Zara Podržavnik je bila je bila mladinska podprvakinja na 200 prosto in 200 mešano.

Druga je bila tudi ženska mladinska štafeta 4×100 prosto v postavi Nija Gerdej, Zara Podržavnik, Lana Kokot in Naja Pori.

V kadetski konkurenci sta državna prvaka postala Nik Markač na 1500 prosto in Žan Luka Vušnik na 50 hrbtno. Kadetski podprvaki so postali Aleksandra Gnamuš Šlebnik na 50 prsno in 200 mešano, Nik Markač na 200 prosto in Alexander Paternoster na 200 mešano. Alexander Paternoster je bil tudi tretji na 50 prsno.

Že dopoldne je kadetska mešana štafeta 4×100 mešano v postavi Aleksandra Gnamuš Šlebnik, Zara Knez, Žan Luka Vušnik in Nik Markač osvojila tretje mesto.

V finalih so poleg medaljistov nastopili tudi Marcel Metulj, Pia Božič, Zara Knez, Lija Helbl, Naja Pori, Lana Kokot, Žan Podržavnik in Clemens Salzmann.

V moštvenem tekmovanju kadetov/kadetinj in mladincev/mladink do plavalci in plavalke Fužinarja osvojili pokal za 2. mesto.

Čestitke vsem za odlične priplavane rezultate.

Vir: Plavalni klub Fužinar

Fotogalerija

Naroči se
Obvestilo o
guest

0 Komentarji
staro
novo najbolj glasovano
Inline Feedbacks
View all comments

Dogodki

V Ljubljani je minule dni potekalo zimsko odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju. Kjer so plavalke in plavalci Fužinarja vse dni slavili zmage.