Atletski pokal Slovenije: medalje so si nadele tudi koroške atletinje

Koroške atletinje so se odlično odrezale tudi na pokalnem tekmovanju. Nuša Lužnik (AK Slovenj Gradec) je osvojila zlato v metu krogle, Maja Pogorevc (AK Slovenj Gradec) srebro v teku na 400 metrov, drugo mesto si je pritekla tudi Lucija Potnik (AK Radlje ob Dravi).

V Mariboru je minuli vikend potekal atletski Pokal Slovenije, zadnje letošnje tekmovanje Mednarodne atletske lige Telekom Slovenije, med drugim tudi zadnje tekmovanje za nekatere olimpijce, ki se bodo v teh dneh pridružili slovenski zasedbi, ki bo od 26. do 11. avgusta tekmovala na OI v Parizu.

Na tekmovanju so po medaljah posegli tudi koroške atletinje: Nuša Lužnik, članica AK Slovenj Gradec, je v metu krogle (4 kg) osvojila zlato kolajno, v metu diska (1 kg) pa si je dan pred tem priborila bron. Slovenjgraški uspeh je dopolnila Maja Pogorevc, ki je v teku na 400 metrov osvojila srebro.

Nuša Lužnik prvi dan do brona v metu diska, naslednji dan v metu kugle do zlata (foto: Tadej Regent)

Kolajno si je nadela še ena Korošica, v teku na 100 metrov si je 2. mesto pritekla Lucija Potnik, članica AK Radlje ob Dravi.

Vir: Atletska zveza Slovenije