Med cilji predloga novele zakona o osnovni šoli resorno ministrstvo izpostavlja dvig ravni in kakovosti vzgoje in izobraževanja v Sloveniji. S predlaganimi spremembami bi odprli možnost upoštevanja dosežkov nacionalnega preverjanja znanja kot eno izmed meril za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v programih srednješolskega izobraževanja.
Predlog novele predvideva tudi koncept razširjenega programa, ureja pravice učencev pri šolanju doma in učencev s posebnimi potrebami. Na področju uvajanja tujih jezikov pa predlagane spremembe predvidevajo tudi redno poučevanje drugega tujega jezika v tretjem vzgojno-izobraževalnem obdobju in začetek poučevanja tujega jezika v prvem razredu.
Vlada bo danes obravnavala tudi akcijski načrt za zmanjševanje energetske revščine, ki določa cilje, ukrepe in sredstva za zmanjševanje energetske revščine v Sloveniji. Temu bo v naslednjih treh letih namenjenih skoraj 34 milijonov evrov. Z načrtom želi vlada zmanjšati delež energetsko revnih gospodinjstev na raven med 3,8 in 4,6 odstotka do leta 2030, izvesti naložbe na področju učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virov energije za vsaj 8000 energetsko revnih gospodinjstev ter doseči kumulativni prihranek teh gospodinjstev v obdobju 2023-2030 v višini 573 gigavatnih ur.
Na klopeh članov vlade bo tudi predlog novele zakona o Prešernovi nagradi, po katerem bi se priprava in izvedba proslave ob slovenskem kulturnem prazniku, na kateri podeljujejo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada, prenesla na koordinacijski odbor za državne proslave in prireditve, ki usklajuje tudi vse druge državne proslave.