Koroška je znova pokazala, da zmore. Za Lana zbranih dovolj sredstev.
Dečka Lana po zahtevni operaciji čaka še dolgotrajno zdravljenje, najprej v tujini, nato doma, kar pa bo precejšen finančni zalogaj.
Dečka Lana po zahtevni operaciji čaka še dolgotrajno zdravljenje, najprej v tujini, nato doma, kar pa bo precejšen finančni zalogaj.
Pomagajmo Lanu, njegovim staršem in jim dajmo občutek, da v tej težki preizkušnji niso sami.
V torek, 17. septembra 2024, Splošna bolnišnica Slovenj Gradec organizira dan odprtih vrat.
Fabryjeva bolezen je redka napredujoča dedna bolezen, ki lahko prizadene več organov in zelo obremeni bolnike – posebno zato, ker se običajno odkrije zelo pozno.
Zgodnje zdravljenje recidivno remitentne oblike multiple skleroze, ki je najbolj pogosta, lahko prepreči napredovanje bolezni in invalidnost, so navedli sodelujoči na posvetu v ciklu Odprti mikrofon za bolnike z multiplo sklerozo v četrtek v organizaciji podjetja Aetas. Pri nas so dostopna vsa zdravila tako kot v razvitem svetu, so poudarili.
V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor in Splošni bolnišnici (SB) Celje pozdravljajo vladno uredbo, po kateri bodo od 1. septembra plačane vse opravljene zdravstvene storitve v javnem sistemu zdravstva. V mariborskem UKC tako s predstojniki oddelkov pripravljajo načrt za nabor izvajanja dodatnih programov.
Italija je odobrila izredno uporabo protiteles v zdravljenju covida-19. Kot je danes sporočil italijanski minister za zdravje Roberto Speranza, je podpisal odlok o zdravljenju na podlagi monoklonskih protiteles, ki so večinoma gensko spremenjena protitelesa.
Ob svetovnem dnevu boja proti raku, ki ga obeležujemo danes, je slišati opozorila, da ob epidemiji covida-19 ne smemo pozabiti na epidemijo raka. Število bolnikov z rakom se iz leta v leto namreč veča, predvsem zaradi hitrega staranja prebivalstva. V Sloveniji je rak pri ženskah drugi, pri moških pa v zadnjih letih že prvi vzrok smrti, navaja NIJZ.
Tako obsežno širjenje novega koronavirusa v populaciji v zadnjem obdobju ni posledica mutacije virusa ali nižjih temperatur, ampak tega, da je bila presežena kritična meja
V UKC Ljubljana pospešeno pripravljajo odprtje novih kapacitet za zdravljenje bolnikov s covidom-19. Načrtujejo, da bodo imeli med 40 in 50 postelj za intenzivno terapijo ter 170 navadnih postelj. “Upamo, da bo dovolj za prebroditev krize,” je dejala infektologinja Tatjana Lejko Zupanc. Trenutno zdravijo 92 odraslih in pet otrok s covidom-19.