Nova pridobitev za pediatrijo SB Slovenj Gradec: Društvo Nasmeh na obraz podarilo stol za dojenje
Oddelek za pediatrijo SB Slovenj Gradec se je razveselili stola za dojenje, ki ga jim je podarilo Društvo nasmeh na obraz.
Oddelek za pediatrijo SB Slovenj Gradec se je razveselili stola za dojenje, ki ga jim je podarilo Društvo nasmeh na obraz.
V letošnjem tednu otroka so na Ravnah na Koroškem na pobudo župana dr. Tomaža Rožena združeno praznovali 72 rojstnih dni.
V času svetovnega tedna dojenja, ki poteka v tem tednu, sicer pa vsako leto od 1. do 7. avgusta, so v Mestni hiši (Gačnikova pot 5, 2390 Ravne na Koroškem) uredili namenski kotiček za doječe mamice.
V Sloveniji že 10 let poteka Festival, ki povezuje starše in bodoče starše. Festival na katerem poklepetajo, si izmenjajo izkušnje in iz sebe dajo vse težke trenutke in izzive starševstva. Festival poteka po vsej Sloveniji, tudi na Ravnah na Koroškem.
Klopca bo namenjena mamicam za dojenje na prostem. V parku Splošne bolnišnice Slovenj Gradec so pripravili v ta namen slavnostni dogodek.
Slovenj Gradec in Mislinja sta prvi občini v Sloveniji, ki se ponašata z nazivom Dojenju prijazno mesto. Gre za mednarodno pobudo, s katero si Nacionalni odbor za spodbujanje dojenja (NOSD), ki deluje pod okriljem UNICEF-a Slovenija, pri nas prizadeva izboljšati pogostnost dojenja v lokalnem okolju, na področju celotnega mesta.
Festival Dojiva se, se to leto ponovno vrača na Koroško. Tokrat se selijo v Grajski park Ravne na Koroškem.
Župan MO Slovenj Gradec Tilen Klugler in župan občine Mislinja Bojan Borovnik sta na svečanem dogodku v atriju Andeškega hrama podpisala izjavo o sodelovanju pri pobudi Dojenju prijazno mesto. Ob tem so udeleženci slovesnosti poudarili prednosti dojenja.
Župan MO Slovenj Gradec Tilen Klugler in župan občine Mislinja Bojan Borovnik bosta jutri na svečanem dogodku v atriju Andeškega hrama podpisala izjavo Dojenju prijazno mesto.
Kranj, Mislinja, Novo mesto in Slovenj Gradec so prva mesta, izbrana za sodelovanje v projektu Dojenju prijazno mesto. Projekt je usmerjen v zagotavljanje podpore doječim materam in družinam v lokalnem okolju. Za pridobitev naziva je treba uresničiti deset korakov, vsaj prvih pet naj bi ta mesta dosegla do konca leta 2022, so sporočili iz Unicefa.