Uspešen začetek združenega prvenstva Slovenije za plavalce Fužinarja (FOTO)

V Kranju poteka letno odprto združeno prvenstvo Slovenije v plavanju v kategoriji kadetov, mladincev in mlajših članov.

Prvi dan združenega prvenstva Slovenije so plavalci in plavalke Fužinarja pridno začeli z zbiranjem medalj, dosegli so vrsto izjemnih rezultatov.

Absolutni naslovi državnih prvakinj:

• Janja Šegel je osvojila zlato medaljo na 50 m prosto in 100 m hrbtno.
  • Hana Sekuti je postala prvakinja na 200 m delfin.
  • Zara Podržavnik je bila druga na 400 m prosto.
  • Nija Gerdej je dosegla tretje mesto na 100 m hrbtno.

Med mladinci in mladinkami:

• Lana Kokot je zmagala na 400 m prosto.
  • Hana Sekuti je zmagala na 200 m delfin in osvojila drugo mesto na 50 m prosto.
  • Nija Gerdej je osvojila prvo mesto na 100 m hrbtno.
  • Ženska štafeta 4×200 m prosto (Hana Sekuti, Nija Gerdej, Lana Kokot, Maja Lajbaher) je osvojila zlato medaljo.
  • Mladinska štafeta 4×100 m prosto mix (Marcel Metulj, Žan Podržavnik, Hana Sekuti, Nija Gerdej) je osvojila srebrno medaljo.

Med kadeti in kadetinjami:

• Nik Markač je zmagal na 400 m prosto in 100 m hrbtno.
  • Zara Podržavnik je zmagala na 400 m prosto.
  • Kadetska štafeta 4×100 m prosto mix (Nik Markač, Žan Luka Vušnik, Zara Podržavnik, Naja Pori) je osvojila srebrno medaljo.
  • Kadetska štafeta 4×200 m prosto (Nik Markač, Oskar Jože Priteržnik, Alexander Paternoster, Žan Luka Vušnik) je prav tako osvojila srebrno medaljo.
  • Alexander Paternoster je osvojil bronasto medaljo na 200 m prsno.

Plavalci in plavalke Fužinarja so dokazali svojo vrhunskost in obetajo še več odličnih dosežkov v prihodnjih dneh prvenstva. Čestitke vsem za dosežke in veliko sreče v nadaljnjih nastopih.

Vir: FB Plavalni klub Fužinar