Kot je mojster risanja, sicer samouk, povedal za Koroške Novice, ga ljubezen do risanja spremlja že od mladih nog. “Nimam akademske izobrazbe, bil sem fabriški delavec, tehnolog v kovinski industriji, risal pa sem rad že kot otrok. Tako da je to moj hobi,” je pojasnil Milan Iršič, ki je tudi letos poskrbel, da bodo praznično obloženo mizo krasili ročno poslikani pirhi.

Na vprašanje, kako nastanejo tako čudoviti pirhi in koliko časa porabi zanje, je dejal, da je letos risal predvsem na kokošja jajca, ki jih je najprej pobarval v čebulnih listih, nakar je vsako porisal z akrilnimi barvami. “Motive izbiram po lastni presoji, čisto različne. Za otroke rad narišem kakšne zajčke, pogosto jih okrasim s pomladnim cvetjem, risal sem že tudi cerkvene oziroma pobožne motive … Pri teh je šlo kar hitro, 5 do 10 minut, pa je bil pirh gotov. Rad ustvarjam zraven otrok, se malo zamotim in izdelek je tu”

Ne ustvarja pa le na kokošja jajca, ampak tudi prepeličja, nojeva, več kot 10 minut pa je zagotovo porabil za veliko leseno jajce, visoko več kot pol metra, vanjo pa je vgrajena 1,5 l velika steklenica, v katero je nalil žganje.
Sicer pa se Milan ne ukvarja le s poslikavo velikonočnih jajc, ampak ga tako na Koroškem kor izven regije poznajo po risanju na različne lesene stvari, kot so ure, ukvarja se tudi s poslikavo kmečkih skrinj. Kot je omenil, je ravno pred kratkim na novo poslikal oziroma porisal starinsko pohištvo, na katerem so ostale le sledi tradicionalnih slovenskih nageljnov, ki jih je na omare in postelje narisal na novo. V času karantene pa je začel slikati tudi na porcelan, kot je pojasnil, krožnik najprej poslika z želenim motivom, nakar vse skupaj žge v peči, da se barve za keramiko zlijejo s porcelanom, kar je precej zamudno. Končni izdelek pa je primeren za različne priložnosti, rojstne dneve, jubileje …