Slovenjgraški rokometaši premagali Riko Ribnica

Rokometaši Slovenj Gradca so v 5. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico z 32:30 (15:16).

Rokometaši iz Slovenj Gradca so šele v zadnjem delu tekme zlomili odpor trdoživih tekmecev iz dežele suhe robe in zadržali visoko tretje mesto na prvenstveni lestvici. Vodilni Celjani imajo točko več od njih, Ljubljančani pa so – ob enakem številu točk – pred njimi le zavoljo boljše razlike v golih.

Do 50. minute je bila tekma povsem odprta (25:25), prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju izbrancev domačega trenerja Žige Lesjaka, ki so si pet minut pred koncem zadnjega zvoka sirene priigrali tri gole prednosti (29:26). Ribničani niso izobesili bele zastave, v 58. minuti so po golu Uroša Knavsa znižali na 29:30, koroške zmage pa niso ogrozili.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Rok Cvetko s sedmimi, pri gostih pa Knavs 13 goli.

Ekipa iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, zasedba iz Ribnice pa bo gostila LL Grosist Slovan. Obe tekmi bosta 5. oktobra.

* Športna dvorana, gledalcev 468, sodnika: Backović in Palacković.
* Slovenj Gradec: Leben, Čudić, Rantah 3, Cvetko 7 (1), Milenković 4, Karlaš, Levc 2, Šol, Svečko 1, Potočnik 1, Pandev 3, Eskeričić 6 (1), Kačičnik 1, Saleznik, Lampret 1, Štumpfl 3.
* Riko Ribnica: Braunović, Jelenovič, Dobaj, Pucer, Pogorelec 1, Planinšek 2, Mihelič 3, Gorenc, Žagar 2, Javor 1, Stefanović 4, Begić Zbačnik, Skol 3, Begić, Nosan 1, Knavs 13 (3).
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 4 (2), Riko Ribnica 4 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 8, Riko Ribnica 10 minut.
* Rdeči karton: Planinšek (21.).