Izvoz blaga je namreč že dosegel predkrizno raven, napovedane so naložbe, zaposlenost se je povečala, še vedno pa v regiji v vseh dejavnostih iščejo okoli tisoč delavcev, je pojasnila Pokeržnikova.
Na današnjem srečanju sicer niso mogli z natančnimi številkami podpreti pričakovanj gospodarstva in koroških podjetnikov, saj so ta zelo negotova, je dodala. Poudarila pa je velik pomen povezovanja regijske gospodarske zbornice, podjetnikov in podpornega okolja.
Na srečanju so predstavili tudi načrt za okrevanje in odpornost, od katerega si mala, srednja in velika podjetja veliko obetajo. V novi finančni perspektivi bodo prek različnih razpisov skušali priti do čim več razvojnih sredstev, je napovedala Pokeržnikova.
Glavni analitik Gospodarske zbornice Slovenije Bojan Ivanc je na srečanju povedal, da je na Koroškem izvoz močno okreval predvsem od tretjega četrtletja lani naprej. V prvem četrtletju letos, ko je dosegel okoli 300 milijonov evrov, je bil za pet odstotkov višji kot v prvem četrtletju 2020, je dejal.
Ocenil je tudi, da se je v regiji povečala zaposlenost. V prvem polletju letos so se glede na enako lansko obdobje zvišale tudi plače, in sicer bolj, kot je povprečje v državi. Vseeno so plače na Koroškem še vedno za desetino nižje od povprečja na ravni Slovenije.
Današnje srečanje so pripravili svetovalci SPOT svetovanje Koroška v sodelovanju s Koroško gospodarsko zbornico. Namen dogodka je bilo pridobivanje novih znanj ali informacij, ki jih podjetniki potrebujejo za svoje delovanje in mreženje.