“Za nobeno igrišče nimamo prepovedi obratovanja, ampak obratujejo samo padel igrišča, ker je za tenis in odbojko še prezgodaj in ta del še ni pripravljen za sezono,” je za STA pojasnila direktorica podjetja Rimski vrelec Lea Dervodel.
Podjetje medtem nadaljuje legalizacijo kompleksa. “Legalizacija za tiste dele, ki so potencialno sporni, se ureja, vendar so postopki pri nas pač dolgotrajni. Za tenis igrišča pa tako in tako obstaja gradbeno in uporabno dovoljenje iz leta 1989, od takrat se namembnost ni spremenila,” je še navedla Dervodel. Zagotovila je, da zadeve urejajo, kolikor hitro se da.
Postopek, v katerem je gradbena inšpektorica preiskovala in pregledovala tamkajšnja športna igrišča, je bil uveden marca lani, septembra lani pa je nato podjetje prejelo inšpekcijsko odločbo in izrečen ukrep Inšpektorata RS za naravne vire in prostor, je lani prvi poročal Večer.
Inšpektorat je v odločbi navedel, da je kompleks zgrajen brez gradbenega dovoljenja, zato je podjetju naložil, da mora do 1. aprila letos odstraniti kompleks športnih igrišč, ki zajema dve igrišči za padel tenis, eno igrišče za tenis, eno igrišče za odbojko na mivki ter nadstrešnico s klopmi in mini kuhinjo. Igrišča so zato takrat zaprli, podjetje pa je imelo možnost, da do 1. aprila letos objekt odstrani, legalizira oz. vzpostavi zakonito stanje.
Na septembra lani izdano odločbo se je nato podjetje Rimski vrelec pritožilo, organ druge stopnje pa je pritožbi ugodil in 12. februarja letos odpravil odločbo inšpektorata ter zadevo vrnil v ponovni postopek, so za STA pojasnili na inšpektoratu za naravne vire in prostor. “Inšpektorica bo odločila v ponovnem postopku. Inšpekcijski zavezanec je medtem ponovno vložil vlogo za legalizacijo Športnega parka Rimski vrelec,” so še dodali. O legalizaciji objektov, kot je znano, odloča pristojna upravna enota.
Podjetje Rimski vrelec je sicer 17.000 kvadratnih metrov velik istoimenski kompleks pod Uršljo goro v Kotljah skupaj z že obstoječimi športnimi površinami leta 2020 kupilo od Občine Ravne na Koroškem in takoj pristopilo k večletni revitalizaciji območja.
Jeseni 2022 so odprli novo kavarno, obnovljen športno-rekreacijski del in novo fontano s kotuljsko mineralno vodo. Lansko jesen pa se je začela tudi gradnja novega butičnega hotela, potem ko so v začetku leta 2021 porušili tamkajšnji dotrajan hotelski objekt.
Trenutno gradnja manjšega hotela poteka po načrtih, je zagotovila Dervodel. Naložba je okvirno ocenjena na pet milijonov evrov, dela naj bi zaključili sredi leta 2026. Za gradnjo hotela je podjetje na razpisu gospodarskega ministrstva prejelo 1,8 milijona evrov sofinancerskih sredstev.
Medtem podjetje tudi že išče vodjo hotela. “Iščemo, ker je veliko dela na tem področju že pred samim odprtjem hotela,” je razloge za tako zgodaj objavljen razpis za delovno mesto vodje hotela Rimski vrelec pojasnila Dervodel.
Vir: STA