Pri projektu Podari trenutek sodelujejo prav vse koroške osnovne šole ter obe osnovni šoli s prilagojenim programom, torej 17 osnovnih šol s 17 podružnicami, obe osnovni šoli s prilagojenim programom in oddelek s prilagojenim programom OŠ Muta.
V drugem krogu projekta pa se jim je pridružilo tudi 20 osnovnih šol iz preostale Slovenije pod vodstvom 6 prijateljskih Rotary klubov iz Slovenije, kar pomeni, da aktivno sodeluje približno 13.000 oseb.
“Odziv otrok na projekt je fantastičen,” pravijo rotarijci.

Otroci na listke zapisujejo, kaj so prijaznega storili, kako so nekomu pomagali, se na listek podpišejo in listke odlagajo v skrinjico. Mlajši učenci lahko svoje delo tudi narišejo. Da listek šteje, mora biti na njem napisano/narisano smiselno dobro delo. Veljavni so tudi nepodpisani listki, vendar se avtorji teh listkov ne potegujejo za posamične nagrade. Otroci lahko v času trajanja projekta odložijo poljubno število listkov.
Ob zaključku projekta bo najaktivnejša šola prejela diplomo in prehodni pokal. Med podpisanimi listki pa bodo člani komisije izbrali tri, ki bodo s svojo vsebino najbolj izstopali, in avtorjem omogočili vpogled v poklic, ki jim je v tem trenutku najbolj zanimiv. Ker je veliko pogovora in razmišljanja o prijaznosti in medsebojni pomoči ravno toliko pomembno kot zbrani listki, bo Rotary klub po principu solidarnostni in rotarijstva vsako leto drugi sodelujoči šoli podarili tudi zahvalo, ki bo bodisi nadstandardna vsebina ali pa finančna vzpodbuda.
Projekt povezuje lokalno okolje, na eni strani učence, šolo in starše, ter na drugi druge sodelujoče akterje. Pri projektu jih je podprlo tudi podjetje TAB d.d. iz Mežice, ki je prispevalo skrinjice. Projekt je tako dobil lokalno noto in trajnostni pečat. Skrinjice so namreč postala akumulatorska ohišja, ki za svoj prvotni namen niso bila ustrezna. Akciji so se pridružili tudi koroški domovi za starejše, ki izdelujejo promocijske kamenčke z otroškimi predlogi dobrih del.

Prvi krog projekta, ki je potekal lani, se je izkazal za uspešnega. Letos pa pričakujejo še večji odziv.
Po prvem krogu so se tako trije otroci preizkusili v vlogi kuharja v svoji najljubši restavraciji, v vlogi učiteljice športne vzgoje in v vlogi natakarice. Učence Tretje OŠ Slovenj Gradec je na zadnji šolski dan obiskal čarodej. Iskreno otroško veselje, začudenje in navdušenje je napolnilo ne samo otroška srca, temveč povsem začaralo vse prisotne. OŠ Brezno-Podvelka pa je konec oktobra obiskala predavateljica socialnih veščin, ki je z vsemi učenci izvedla praktično naravnane delavnice javnega nastopanja, komunikacije in bontona, ki bodo učencem neizmerno pomagale pri premagovanju vsakodnevnih
izzivov.
S projektom želijo dolgoročno vplivati na otroško dojemanje pomembnosti medsebojne pomoči in solidarnosti. Z opravljanjem dobrih del in razmišljanjem o tem, kako lahko nekomu pomagamo, bodo namreč poskrbeli za svetlejšo in bolj povezano prihodnost, v kateri bodo z veseljem živeli.
Fotogalerija










