Območje nekdanjega maloobmejnega prehoda Libeliče je bilo obnovljeno v okviru projekta Koroška 100 let pozneje. Objekt je po prenovi namenjen muzejskim in turističnim vsebinam.
V njem Koroški pokrajinski muzej s stalno avdiovizualno razstavo Ko spregovorijo meje po več kot sto letih od razpada avstro-ogrske monarhije nadgrajuje do sedaj raziskana in splošno znana zgodovinska dejstva s spominskimi pripovedmi oz. “spominkami” posameznikov z obeh strani državne meje. Te je od leta 2015 dalje zbirala zunanja sodelavka muzeja, slovstvena folkloristka Manja Miklavc.
“Več kot 350 spomink orisuje dogajanja, povezana z mejo z vidika doživljanja pripovedovalcev ali njihovih prednikov. Osebni ali družinski spomini, ki so se jih pripovedovalci odločili deliti z javnostjo, na tak način postajajo kolektivni. Razstava tako ponuja vpogled v digitalno knjigo spominov, hkrati pa je tudi prostor nadaljnjega zbiranja spominov in nadgrajevanja vsebin,” so zapisali pri Koroškem pokrajinskem muzeju.
Naložba je bila skupno vredna nekaj manj kot 240.000 evrov z DDV in je bila sofinancirana iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in države. Sofinancerski delež je znašal 85.000 evrov, je za STA pojasnil župan Občine Dravograd Anton Preksavec.
Občina je pri projektu sodelovala s Koroškim pokrajinskim muzejem, Koroško galerijo likovnih umetnosti, Mestno občino Slovenj Gradec, LAS Mežiške in Dravske doline ter Kulturno prosvetnim društvom Libeliče.
Mi rusimo ali pa spreminjamo objekte ob Avstrijski meji Avstrijci pa strogo cuvajo svojo
Sengensko mejo mi pa se slepo pretvarjamo in govoromo o odprti meji kar je laz