Po njihovih besedah je realnost življenja, da niso vse družine le t. i. tradicionalne (oče, mati, otrok), vendar pa vnaprejšnje prikrajšanje otroka za rast in vzgojo ob podpori očeta in matere gotovo ni prava pot za našo družbo.
Nova ureditev je zato le še en simptom družbe, ki v središče pozornosti in skrbi ne postavlja otroka, ampak želje in domnevne pravice odraslih.
“Ob tem škofje spominjamo, da je sama umetna oploditev zelo problematična z etičnega vidika, saj se pri teh postopkih ustvarja veliko zarodkov, od katerih velika večina ne preživi oziroma doživi rojstva. Tako so izgubljena človeška življenja ponižana na raven sredstev za dosego cilja,” so še zapisali.
Ustavno sodišče je presodilo, da je ureditev, po kateri samske ženske ter ženske v istospolnih zvezah niso upravičene do postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo, neustavna. Državni zbor mora ugotovljeno neskladje odpraviti v roku enega leta, do tedaj pa se sporne določbe še naprej uporabljajo. V koaliciji napovedujejo, da se bodo uresničevanja ustavne odločbe lotili v najkrajšem možnem času.
Vir: STA